Nurkowanie

Chorwacja

Chorwackie morze skrywa ponad 85 zarejestrowanych i opisanych punktów do nurkowania. Zanurkujcie do antycznych łodzi i koralowych łąk na pionowych podziemnych ścianach, odwiedźcie morskie jaskinie i wraki okrętów wojennych zamieszkałe przez stada ryb. Odkryjcie chorwackie wybrzeże i wyspy pod morzem.

Egipt

Morze Czerwone uchodzi za "mekkę" dla każdego płetwonurka, ponieważ idealne warunki klimatyczne, niezwykle czysta woda oraz bogate życie podwodne pozostawiają wspomnienia na wiele lat. Będąc pasjonatami podróżowania chcielibyśmy zabrać Ciebie na prawdziwą Wyprawę . Od najładniejszych raf koralowych Parku Ras Mohamed, wysp Brothers Island znanych z bogatego życia podwodnego po słynne wraki Morza Czerwonego z Thislegormem na czele. Morze Czerwone jest prawdopodobnie najbardziej czarującym i tajemniczym spośród wszystkich miejsc nurkowych na świecie. Jacques Cousteau i Hans Hess byli pionierami tego obszaru. Teraz - czas na Ciebie ! Miejsca takie jak Careless Reef, Abu Ramada i Shaab Abu Nuhas czekają właśnie na Ciebie.

Malediwy

Archipelag Malediwów składa się z 1200 wysp i wysepek wchodzących w skład atoli otoczonych turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Cudowne białe plaże, dziewicze krajobrazy, rafa koralowa, egzotyczna , że urlop tu będzie niezapomniany! Malediwy to raj dla miłośników nurkowania i innych sportów wodnych: windsurfingu, żeglarstwa, nart wodnych itp.

Mauritius

Laguny i plaże wyspy należą do najpiękniejszych na świecie. Wyspa posiada bajeczny podwodny ogród koralowy o powierzchni ok. 300km2, co sprzyja nurkowaniu.

Bali i Indonezja

Wyspa Bali to jedna z tysiąca wysp Indonezji, o niezwykłych korzeniach kulturowych, oferujących przygodę i atrakcje, jakie trudno znaleźć gdzieś indziej. Wysepki, nurkowanie na warakach, spotkania z żółwiami morskimi, rekinami, mantami, mola mola. Bali jest znane jako jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie. Z wyprawy wrócimy z ekscytującymi podwodnymi zdjęciami. Bali to zdumiewająca różnorodność miejsc nurkowych: zdrowe rafy koralowe, malutkie organizmy na piaszczystych plażach, koralowe.

Wyspa Dominikana

Dominikana jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania na Morzu Karaibskim. Piękne rafy koralowe i niezwykłe bogactwo ryb znaleźć można zwłaszcza przy wybrzeżu wschodnim (rejon Punta Cana) i południowym (rejon Santo Domingo).

Meksyk

To przede wszystkim morze karaibskie Cozumel, Riviera Maya temperatura wody 26 ° C  co sprawia  idealne warunki do nurkowania.
Riviera Maya - drugi co do dtugości system raf koralowych na świecie.
Wyspa Cozumel należy do 5 najlepszych miejsc na świecie.
Dla tych który zostali rozpieszczeni prez morze czerwone mamy nurkowanie w Cenotach dla początkujących a także dla zaawansowanych jaskiniowców.
Baja California - to nie te same warunki do nurkowania jak są w murzu karaibskim z mniejszą widocznoscią ale daje mam możliwości do obserwowania duzych gatunków morskich np. wieloryby , rekiny , manty.

Zanzibar

Rafy są w doskonałym stanie, fauna i flora  - typowa dla tropikalnych rejonów zachodniego Oceanu Indyjskiego, a różnorodność gatunków ryb rafowych i korali - wręcz niespotykana. W sierpniu i marcu można obserwować migrujące wieloryby i rekiny wielorybie. Pod wodą, w miejscach otwartych i głębszych, spotykamy rekiny, stada tuńczyków, barakudy, marliny, dorady. Bardzo często przypływają też delfiny będące jedną z głównych atrakcji wyspy. W okolicy jest także imponujaca populacja zielonych żółwi morskich. Większość miejsc znakomicie nadaje się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Rafy przeważnie położone są płytko, ale nie brakuje też kilku głębszych miejsc oraz opadających w błękitną otchłań ścian. Średnia głebokość podczas nurkowań to 10-30 metrów. Widoczność pod wodą waha się pomiedzy 10 a 25 metrów. Sezon trwa na Zanzibarze praktycznie cały rok.

Filipiny

Archipelag Filipin tworzy naturalną barierę pomiędzy Morzem Południowochińskim i Oceanem Spokojnym. Pomiędzy wyspami utworzyły się mniejsze morza, z których każde posiada odrębną charakterystykę. To między innymi dlatego Filipiny to prawdziwy raj dla amatorów nurkowania. Mimo iż również w tym rejonie sporych zniszczeń dokonały połowy ryb przy użyciu dynamitu i zanieczyszczenia wynikające z działalności ludzkiej, to nadal jest tu wiele miejsc, gdzie występują nietknięte rafy koralowe, krystalicznie czyste wody i obfitość gatunków ryb i ssaków morskich. Pierwsze centrum nurkowe na Filipinach zostało otwarte już w 1966 roku, czyli niemalże w prehistorii nurkowania. Obecnie w każdym resorcie na wybrzeżu można znaleźć bazę nurkową, jest także wiele niezależnych niewielkich sklepów i szkółek oferujących usługi dla płetwonurków.

Papua nowa Gwinea

 

Według nas najlepsze nurkowania na świecie. Nieuszkodzone, kolorowe rafy i ogromna różnorodność ryb i korali oraz duże ryby i wraki sprawiają, że serce każdego nurka bije szybciej